Start Aktualności Budynek słodowni na Słowiańskiej dostanie drugie życie!

Budynek słodowni na Słowiańskiej dostanie drugie życie!

przez Nysa Hot

Kolejna inwestycja mieszkaniowa w naszym mieście. Trwają ostatnie prace nad projektem nowego osiedla na ulicy Słowiańskiej. W zrewitalizowanym obiekcie starej słodowni, który znajduje się w pobliżu Powiatowego Urzędu Pracy powstaną bardzo nowoczesne mieszkania. 

-W tym momencie jesteśmy na etapie uzgadniania ostatnich kwestii projektowych z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Pozwolenie na budowę powinniśmy uzyskać na początku przyszłego roku, także na pewno w I połowie 2021r. ta inwestycja ruszy. – mówi Tomasz Grębski, architekt. – Cały budynek słodowni będzie zaadaptowany na 30 mieszkań w stylu loftowym. Będzie także parking podziemny.

W budynku będzie również winda. Perełką inwestycji ma być mieszkanie o pow. 104 m² na ostatnim piętrze, w wieży, do której bezpośrednio wjeżdżać będzie winda.

– Z tego mieszkania na ostatniej kondygnacji będzie piękny widok na rynek w Nysie i wszystkie wieże kościołów, które wyłaniają się z zabudowy śródmiejskiej.  – podkreśla Grębski.

Całość ma mieć charakter industrialny. Poznaliśmy już także wizualizacje zapowiadanej inwestycji na ulicy Słowiańskiej. Osiedle będzie nosić nazwę „Nowa słodownia”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź