Start Aktualności Budżetu Obywatelskiego 2020 nie będzie

Budżetu Obywatelskiego 2020 nie będzie

przez Nysa Hot
Mieszkańcy mają więcej czasu, by stworzyć projekt do Budżetu Obywatelskiego. Wszystko dlatego, że najbliższa edycja w naszej Gminie odbędzie się w przyszłym roku. 

600 tysięcy złotych nie zostanie przeznaczone na projekty mieszkańców Gminy Nysa. Budżet Obywatelski, który zakłada realizacje wniosków lokalnej społeczności został przeniesiony na przyszły rok. Plany pokrzyżował koronawirus.
System głosowania polega na aktywności bezpośredniej mieszkańców naszej Gminy, a to jest w warunkach obecnych niemożliwe
– tłumaczy Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz
Co roku mieszkańcy oddawali swoje głosy m.in. do urny znajdującej się w Urzędzie Miejskim w Nysie. Obecnie magistrat jest zamknięty dla petentów. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji oddano blisko 19 tys. głosów, a wygrały projekty m.in. „Sportowe południe Nysy”, „Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie” oraz „Integrujemy i zwiększamy aktywność fizyczną mieszkańców Białej Nyskiej, Goświnowic, Hajduk Nyskich i Kopernik”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź