Start Aktualności Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak o sytuacji w placówkach oświatowych

Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak o sytuacji w placówkach oświatowych

przez Nysa Hot

O tym jak wygląda sytuacja w placówkach oświatowych w gminie Otmuchów poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Burmistrz Jan Woźniak.

– Gmina Otmuchów reaguje na sytuację epidemiczną na bieżąco. Po otrzymaniu informacji o możliwych zakażeniach natychmiast skierowaliśmy cały personel Zespołu Przedszkoli na badania przesiewowe na koszt gminy. U kilku osób potwierdzono obecność koronawirusa. Zawiesiliśmy, więc działalność przedszkola przy ul. Łokietka (o czym powiadomiliśmy rodziców bezpośrednio) i wystąpiliśmy do Sanepid-u w Nysie o wyrażenie zgody na zawieszenie działalności przedszkola przy ul. Jagiełły, jednak nie otrzymaliśmy jej. Wobec powyższego przedszkole i żłobek są czynne.

Bez rekomendacji Sanepidu nie możemy podejmować żadnych czynności – takie są obowiązujące przepisy.

O wszelkich zmianach, a zwłaszcza o zamknięciu rodzice są informowani bezpośrednio przez personel drogą telefoniczną i nie ma potrzeby informowania wszystkich mieszkańców o ilości osób zakażonych itd. Do Państwa trafia rzetelna informacja dotycząca Waszych grup. – Jan Woźniak, Burmistrz Otmuchowa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź