Start Aktualności By uniknąć mandatu… podał dane brata

By uniknąć mandatu… podał dane brata

39-latek aby uniknąć odpowiedzialności podał dane swojego brata

przez Nysa Hot

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. 39-latek aby uniknąć odpowiedzialności podał dane swojego brata. Prawda szybko jednak wyszła na jaw. 

– We wtorek (28 września), po godzinie 13:00  prudniccy policjanci ruchu drogowego w Chrzelicach zatrzymali osobowego volkswagena. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego pojazdem. Jak się później okazało siedzący za kierownicą mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy – informuje prudnicka Policja.

– Jednak aby uniknąć odpowiedzialności podał dane swojego brata. 39-latek miał jednak pecha, ponieważ jego brat był znany policjantom.

To jednak nie był koniec problemów mieszkańca powiatu prudnickiego. Stan techniczny jego samochodu także pozostawiał wiele do życzenia.

– Całkowicie zużyte opony, pęknięta szyba czołowa, czy też wyciek oleju z silnika to tylko wybrane usterki pojazdu. Samochód z miejsca został niedopuszczony przez policjantów do dalszego ruchu po drogach publicznych.

Policjanci ukarali 39-latka mandatami na łączną kwotę 1500 złotych.

Foto: prudnicka Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź