Start Aktualności Całe rodziny sprzątały Góry Opawskie

Całe rodziny sprzątały Góry Opawskie

Ekologiczna akcja Starostwa Powiatowego w Nysie

przez Nysa Hot

Całe rodziny wyruszyły w ubiegłą niedzielę na szlaki w ramach akcji „Sprzątanie Gór Opawskich”. Uczestnicy nie tylko zbierali śmieci, ale dzięki przewodnikom, poznali niesamowitą historię naszych gór.

Uczestników przywitał starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, który podziękował za tak liczny udział i zaangażowanie. Organizatorem ekologicznej akcji było właśnie Starostwo Powiatowe w Nysie, a partnerami Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Prudnik.

– Posprzątaliśmy najczęściej uczęszczane szlaki turystyczne, trasę Doliną Złotego Potoku oraz szlak na Kopę Biskupią. Udało nam się zebrać kilkanaście worków, co pokazuje, że takie akcje są cały czas potrzebne – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Po kilku godzinach spędzonych na szlaku, na uczestników czekały atrakcje, konkursy z nagrodami, drobne upominki, pieczona kiełbaska oraz zabawy dla dzieci przygotowane przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

Warto dodać, że do akcji ze swoimi podopiecznymi włączył się również Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Nysie.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji sprzątania gór. Dzięki Wam przepiękne szlaki stają się jeszcze piękniejsze – mówi Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź