Start Hot Celnicy w Bioagrze

Celnicy w Bioagrze

przez Nysa Hot

Dzięki rozbudowie, Zakład Produkcji Etanolu w Goświnowicach w niedalekiej przyszłości dwukrotnie powiększy zdolności produkcyjne, stając się liderem na naszym rynku. Codziennie nad procesem produkcyjnym czuwa Krajowa Administracja Skarbowa (dawny Urząd Celny).

Celnicy kontrolują głównie ostatni etap w zakładzie, czyli wlew etanolu spożywczego i technicznego do cystern transportu drogowego i kolejowego. Dzięki wielomilionowym nakładom, już za kilkanaście miesięcy celnicy będą musieli zaopatrzyć się w większą ilość plomb. Obecnie zakład buduje dwie nowe kadzie fermentacyjne, niezbędne do procesu produkcji. Ziarno kukurydzy do produkcji etanolu kupowane jest aż w 700 gospodarstwach rolnych z terenu Opolszczyzny (drugiego tyle rolników dostarcza ziarno z pozostałych regionów kraju). Powstają dwa kolejne silosy na kukurydzę. Na razie na placu budowy widać druty zbrojeniowe i wylewane są kolejne warstwy betonowych ścian elewatora. Co ciekawe, nowe konstrukcje przedłużą linię starych elewatorów i będą naturalną barierą ochronną od hałasu dla mieszkańców Goświnowic. Zakład planuje również nowe nabory. Oby oferta była bardzo konkurencyjna, bo nasz rynek potrzebuje dobrych i stabilnych miejsc pracy.

 fot. nysahot.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź