Start Aktualności Cenne okazy przyjadą do Nysy

Cenne okazy przyjadą do Nysy

przez Nysa Hot

18 maja czeka nas kolejna odsłona Nocy Muzeów. W Nysie nie zabraknie ciekawych wystaw, a z jedna z nich zostanie wypożyczona z Muzeum Narodowego. Zapamiętajcie tą datę!

2 nowe wystawy związane z historią naszego miasta zobaczymy podczas kolejnych – nazwijmy to dni otwartych Muzeum. Pierwsza z nich to wystawa archeologiczna związana z wykopaliskami trwającymi przy okazji remontu ulicy Piastowskiej. Druga do gratka dla numizmatyków. Z bliska będziemy mogli podziwiać monety wydawane niegdyś przez biskupów wrocławskich. Monety ze stanu Muzeum Powiatowego zostaną uzupełnione okazami z Muzeum Narodowego w Warszawie. Na wystawie zobaczymy blisko 200 monet, które nigdy w Nysie nie były wystawiane w takiej ilości.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów warto wybrać się również na finisaż prac Elżbiety Szołomiak. O ciekawych i malowniczo kolorowych dziełach będziemy mogli porozmawiać z ich autorką.

fot. Muzeum Narodowe w Warszawie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź