Start Inwestycje Centrum produktu jednak w Nysie?

Centrum produktu jednak w Nysie?

przez Nysa Hot

Nie zgodził się Głębinów, z pomocą przychodzi kilka Gmin. Mowa o propozycjach lokalizacji pod budowę Centrum Produktu Lokalnego. Mocno rozważana jest adaptacja pomieszczeń po byłym PTTK w Nysie.

Marka Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oraz wzrost zarejestrowanych produktów lokalnych wymuszają na stowarzyszeniu kolejne działania. Największe dotyczy stworzenia stałej siedziby, w której będzie można realizować działania statutowe, jak prowadzenie warsztatów, czy kursów kulinarnych i ginących zawodów. Pierwotnie LGD chciało wybudować Centrum Produktu Lokalnego w malowniczo położonym Głębinowie. Sprzeciw mieszkańców spowodował, że do NKJiG zaczęły zgłaszać się ościenne gminy – zdając sobie sprawę z potencjału CPL i możliwości promocji lokalnego rękodzieła.

Kogo wybierze NKJiG? Pod uwagę brana jest m.in. kamienica przy ul. Brackiej w Nysie, zaraz przy Trytonie Nyskim i w bliskim sąsiedztwie biura stowarzyszenia. Obiekt ten od 2 lat nie jest użytkowany, a gmina jak dotąd nie pozyskała środków zew. na jego remont. Ciekawe propozycje złożyły też Gminy Paczków, Głuchołazy i Otmuchów.

Co ciekawe, w Centrum Produktu Lokalnego oprócz sprzedaży wyrobów rękodzieła, prezentacji oferty np. noclegowej, goście będą mogli w kawiarence skosztować rarytasów kuchni regionalnej oraz wyrób z własnej pracowni czekolady.

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź