Start Aktualności Chciał ukraść drogą kurtkę w sklepie. Grozi mu nawet kilka lat odsiadki

Chciał ukraść drogą kurtkę w sklepie. Grozi mu nawet kilka lat odsiadki

przez Nysa Hot

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mężczyźnie za usiłowanie kradzieży. Mężczyzna chciał ukraść kurtkę w jednym ze sklepów na terenie Nysy. Został zatrzymany przez nyskich policjantów i usłyszał już zarzuty.

– Wczoraj (03.01.2023 r.) nyscy policjanci kilka minut przed 15.00 otrzymali zgłoszenie dotyczące próby dokonania kradzieży w sklepie na terenie miasta. Szybka reakcja funkcjonariusz pozwoliła na zatrzymanie 33 -letniego mężczyzny, który usiłował ukraść kurtkę wartą ponad 800 zł. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, zgłaszająca usłyszała na sklepie podejrzane dźwięki cięcia metalu. Postanowiła sprawdzić, skąd one dochodzą. Zauważyła w jednej z przymierzalni sklepowych mężczyznę, który usuwa metalowe zabezpieczenia z odzieży, chcąc dokonać jej kradzieży – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Mężczyzna został zatrzymany, celem wykonania dalszych czynności przez funkcjonariuszy. Choć nie udało mu się dokonać kradzieży, teraz odpowie przed sądem. Usłyszał już zarzut, do którego się nie przyznał – dodaje Kędzierska.

Grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź