Start Aktualności „Chemiczna Głowa” po raz 12 ze wsparciem Grupy Azoty ZAK!

„Chemiczna Głowa” po raz 12 ze wsparciem Grupy Azoty ZAK!

przez Nysa Hot

W Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się kolejna edycja konkursu chemicznego. W zmaganiach indywidualnych najlepsza okazała się uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie – Koźlu Zofia Kulak, a najlepszą drużyną został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Nysie. Gratulujemy!

W tym roku w konkursie wzięły udział 23 zespoły z województwa opolskiego. To nowy rekord.

– Obecnie mamy do czynienia z zielonymi trendami, co oznacza transformację, zatem obszarów zainteresowania dla chemicznych głów jest bardzo wiele – w tym cała kwestia gospodarki obiegu zamkniętego, a więc wszystkich działań proekologicznych, środowiskowych i wykorzystujących odpady oraz wiele innych aktywności. W związku z tym, wasze dzisiejsze zainteresowanie jest jak najbardziej perspektywiczne i ze swojej strony rekomendowałbym, abyście w tym kierunku podążali – mówił do uczestników podczas uroczystego otwarcia konkursu dr hab. Bolesław Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK.

Wydarzeniu towarzyszyło podpisanie Regulaminu Programu Stypendialnego Grupy Azoty ZAK S.A. realizowanego w Zespole Szkół nr 3, uwzględniającego nowy kierunek – technik analityk.

Spółka jest patronem klas o profilu chemicznym i głównym sponsorem nagród w konkursie od początku jego organizacji w 2012 roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź