Start Aktualności Chodzić na działkę czy nie?

Chodzić na działkę czy nie?

przez Nysa Hot

Parki, place zabaw, bulwary – zamknięte. Co z działkami? Sprawa nie jest taka prosta. – W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny – apelują policjanci.

Z każdym tygodniem dowiadujemy się o kolejnych ograniczeniach związanych ze stanem epidemii. Teraz zanim wyjdziemy z domów, powinniśmy kilka razy zastanowić się, czy jest to sprawa pilna. Wszystko dlatego, że obostrzenia dotyczą m.in. przemieszczania się. Wyjątkami są wyjścia do pracy, czy do sklepu. W całej Polsce po okresie ostrzeżeń, policja i żandarmeria wystawia wysokie mandaty. Jeszcze większe grożą za złamanie kwarantanny.

Obecnie zamknięte są m.in. parki, place zabaw oraz bulwary. Do jakiej kategorii zaliczyć działki? Choć rozporządzenie nie precyzuje tego dokładnie to jednak wychodzenie na zewnątrz należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Tu powinien zadziałać zdrowy rozsądek. 

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”informuje Policja”](…) przepisy związane z przemieszczaniem się – między innymi tylko „w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego” obowiązują także działkowców. Dlatego funkcjonariusze sprawdzają czy na terenie ogródków działkowych są również przestrzegane przepisy bezpieczeństwa.[/quote]

Czym innym jest wybranie się na chwilę na działkę, by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Całkowicie zakazane jest organizowanie np. spotkań towarzyskich na terenie ogródków działkowych. Warto dostosować się do zaleceń, które mówią o zachowaniu odległość między innymi osobami przebywającymi na działkach. Pamiętajmy, nie wolno gromadzić się przy alejkach czy placach. – Urządzanie spotkań towarzyskich i gromadzenie się większej ilości osób na terenie działki jest przede wszystkim nieodpowiedzialne. W ten sposób naraża się życie i zdrowie swoje oraz innych osób. Przepisy nie zabraniają działkowcom wykonywania niezbędnych potrzeb związanych z utrzymaniem działki. Jednak każdy powinien poważnie zastanowić się, które z tych czynności są naprawdę niezbędne – dodają funkcjonariusze.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź