Start Aktualności Chrobry Głogów vs Odra Opole – zapowiedź!

Chrobry Głogów vs Odra Opole – zapowiedź!

przez Nysa Hot

Chrobry Głogów w końcówce poprzedniego sezonu do ostatniego meczu ligowego walczył o awans do Ekstraklasy. Latem ekipa Pomarańczowo-Czarnych przeszła sporą przebudowę, a głównym jej elementem była zmiana trenera, który zdecydował się przejść do Śląska Wrocław. Aktualnie Chrobry plasuje się na 8 miejscu w tabeli, jednak do lidera traci zaledwie 5 oczek. Jak piłkarze z Głogowa zaprezentują się w domowej rywalizacji z Odrą Opole? Co na ten temat sądzą zakłady bukmacherskie?

Chrobry Głogów

Zawodnicy z Głogowa w ostatnich tygodniach znajdują się w znakomitej formie. Początek sezonu w wykonaniu tego zespołu nie należał do udanych, ponieważ zanotowali kilka porażek z rzędu. Ogólnie rozpoczęli rozgrywki od 6 spotkań, w których zaliczyli aż 4 przegrane. Były to liczby, które wskazywały, że tej drużynie może być bliżej do walki o utrzymanie aniżeli o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatnich tygodniach sytuacja się jednak odmieniła. Obecnie Chrobry ma na swoim koncie 6 kolejnych meczów, w których nie zanotował choćby jednej porażki. Jakby tego było mało w bilansie łatwo zauważyć, że aż 5 z tych rywalizacji zakończyło się zwycięstwem tego zespołu. Chrobry w ostatnim czasie jest jednym z najlepszych zespołów na tym poziomie rozgrywkowym. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie faworyzują tę ekipę w starciu z niżej notowaną Odrą Opole.

W ostatnim meczu przed przerwą na reprezentację Chrobry Głogów wziął udział w jednym z najciekawszych spotkań, które zostały rozegrane w obecnej kampanii na polskich boiskach. Mowa tutaj oczywiście o wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia, które ekipa gości wygrała w stosunku 3:4. Liczba zwrotów akcji w tej rywalizacji była po prostu niesamowita. Gospodarze w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 3:1, ale goście pokazali niesamowity charakter i odrobili straty z nawiązką.
Tym samym ekipa z Głogowa w ostatnich tygodniach znacząco poprawiła swoją sytuację w ligowej tabeli. Od drużyny, która plasowała się w jej dolnych rejonach, a nawet zahaczała o strefę spadkową do zespołu, który w tym momencie ma realne szanse, aby niedługo wskoczyć nawet na pozycję lidera. Wiele będzie zależało od tego, czy ekipa Chrobrego Głogów będzie w stanie utrzymać tak dobrą formę również po zakończeniu przerwy na reprezentację.

Chrobry Głogów – statystyki:
 Chrobry Głogów w 11 rozegranych meczach wywalczył 17 punktów.
 W meczach z udziałem tego zespołu wpadło aż 36 bramek.
 Chrobry jest niepokonany w 6 ostatnich rywalizacjach.
 Drużyna z Głogowa w 2 ostatnich meczach zanotowała wynik btts.
 Chrobry strzelił przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich 6 meczów.

Odra Opole

Teoretycznie ekipa Odry Opole jest podobnym zespołem do Chrobrego Głogów, jeśli chodzi o mecze rozegrane na początku tego sezonu. Wikingowie Południa w tym okresie grali zdecydowanie poniżej oczekiwań i notowali serię kilku porażek z rzędu. Przełamać udało im się dopiero w domowej rywalizacji z Sandecją Nowy Sącz, która jest aktualnie czerwoną
latarnią ligi. Odra po tym spotkaniu zanotowała jeszcze 2 mecze bez porażki, ale okres dobrej formy nie trwał zbyt długo. W 4 kolejnych starciach Wikingowie Południa mają 4 kolejne przegrane, licząc również z rozgrywkami Pucharu Polski. Trzeba przyznać, że dyspozycja tego zespołu pozostawia wiele do życzenia i zakłady bukmacherskie wzięły to pod uwagę.
Odra w ostatnim meczu przed przerwą na reprezentację wywalczyła komplet punktów. Było to dopiero 3 zwycięstwo w wykonaniu tego zespołu i 2 przed własną publicznością. Odra w tym momencie ma na koncie 10 wywalczonych punktów. Sytuacja tego zespołu ciągle nie jest idealna, ale przynajmniej udało im się wydostać ze strefy spadkowej. Wikingowie
Południa z pewnością zrobią wszystko, aby zwyciężyć najbliższym meczu, jednak patrząc na formę obu tych zespołów, zadanie zdecydowanie nie będzie proste.

Odra Opole – statystyki:
 Odra Opole w ostatniej kolejce wygrała ze Skrą Częstochowa.
 Zawodnicy z Opola do tej pory wygrali tylko 3 mecze ligowe.
 W 3 ostatnich meczach z udziałem tej drużyny nie było wyniku btts.
 Odra aktualnie plasuje się na 15 miejscu w tabeli.
 Drużyna z Opola do tej pory straciła aż 20 bramek.

Zakłady bukmacherskie

Analitycy, którzy pracują w zakładach bukmacherskich Superbet, nie mieli żadnych wątpliwości, że faworytem tego spotkania jest ekipa gospodarzy. Takie przewidywania raczej nie powinny nikogo zaskakiwać, ponieważ Chrobry ma na swoim koncie serią 6 kolejnych meczów bez porażki, w których zanotował aż 5 zwycięstw. Odra Opole od początku tego
sezonu jest zdecydowanie gorszą drużyną, niż miało to miejsce w poprzedniej kampanii. Wikingowie Południa wygrali tylko 3 z 11 rozegranych meczów ligowych, a do tego dołożyli również jeden remis. Tym samym mają na koncie wywalczone 10 punktów i tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową.

W ofercie zakładów bukmacherskich na to spotkanie są dostępne również zakłady specjalne. Znaleźć tam można między innymi możliwość typowania z podpórką na ekipę gospodarzy, a także overem lub underem bramek. Analizując statystyki z początku rozgrywek, łatwo zauważyć, że Odra Opole ma jedną z najgorszych defensyw w lidze, ponieważ 20 razy wyjmowała piłkę z własnej siatki, natomiast ekipa gospodarzy wcale nie jest o wiele lepsza w tym zakresie, gdyż ma na koncie 18 straconych goli. Bardzo ciekawa statystyka w meczach z udziałem Chrobrego Głogów, to przede wszystkim liczba zdobywanych bramek. W 11 rozegranych starciach przez ten zespół wpadło aż 36 goli, co jest zdecydowanie najwyższym
wynikiem w całej stawce. Mówiąc krótko, rywalizacje z udziałem tej drużyny to po prostu gwarancje goli i biorąc pod uwagę fakt, że zagrają z fatalnie grającą w defensywie Odrą Opole – są tutaj duże szanse na wysoki rezultat.

Więcej sportowych informacji znajdziesz tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź