Start Na sygnale Chuligani niszczą przystanki autobusowe w Nysie

Chuligani niszczą przystanki autobusowe w Nysie

przez Nysa Hot

Jak informuje Radio Opole w ciągu ostatnich dwóch tygodni zniszczono aż 7 przystanków autobusowych. Do aktów wandalizmu dochodzi w nocy. 

Wiaty zniszczono m.in. na ul. Piłsudskiego, Szopena i Gierczak. Co gorsza, wandale demolują najczęściej duże szyby, co generuje także większe koszty ich wymiany. Średnio za jedną trzeba zapłacić nawet 1000 zł. Przystanki są ubezpieczone od tego typu zdarzeń, ale ich kulminacja może spowodować wzrost kosztów polisy.

Jak przyznał w wywiadzie dla Radio Opole prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Piotr Janczar, do tej pory nie spotkał się z tak dużym zniszczeniem.  Miejski przewoźnik rozmawiał z władzami policji, by funkcjonariusze  podczas patroli zwrócili szczególną uwagę na okolice wiat przystankowych.

Foto archiwalne: MZK w Nysie

Powiązane artykuły

1 komentarz

elektryczny 17 stycznia 2021 - 21:12

Nysianie dziękują burmistrzowi za darmową elektryzującą komunikację miejską i podwyżce cen biletów na pozostałych liniach BRAWO !!! majstersztyk

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź