Start Hot Ciężko chory Wojtuś z Nysy potrzebuje naszej pomocy

Ciężko chory Wojtuś z Nysy potrzebuje naszej pomocy

przez Nysa Hot

U Wojtusia zdiagnozowano glejaka nerwów wzrokowych – wynik wrodzonej neurofibromatozy typu 1. Na przestrzeni kilku miesięcy guz prawie całkowicie zabrał mu wzrok. Wojtuś przeszedł ciężką operację częściowego usunięcia guza, która uratowała mu życie.

– Pozostała część guza jest jednak nieoperowalna i szukamy dalszych rozwiązań. Wojtuś potrzebuje teraz rehabilitacji, specjalistycznych leków i diety, licznych badań i częstych wizyt na oddziale onkologicznym, jak również przystosowania do nowego życia po utracie wzroku – mówi Dawid Szlachetka, tata Wojtusia.

Neurofibromatoza typu 1 to choroba, która na przestrzeni całego życia może sprawić Wojtusiowi więcej przykrych niespodzianek. Dlatego konieczne są regularne wizyty w poradni fakomatoz oddalonej o 400 km od Nysy, konsultacje neurologiczne, badania genetyczne, częste badania rezonansem.

– To wszystko kosztuje, ale my chcemy walczyć, aby każdego dnia jego uśmiech rósł razem z nim. Wojtuś jest bardzo dzielny, a my chcemy zrobić wszystko, żeby zwyciężył w tej walce. Dzisiaj uśmiech nie znika z twarzy Wojtusia. Twoje wsparcie może pomóc nam dać mu lepsze dzisiaj, i jeszcze lepsze jutro. Z góry dziękujemy! – mówi tato Wojtusia.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

PRZEKAŻ 1,5%
KRS: 00000 86210
Cel szczegółowy: Wojtuś Szlachetka

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Konto imienne: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Tytuł wpłaty: Wojtuś Szlachetka

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź