Start Inwestycje Cmentarz dla zwierząt w Nysie

Cmentarz dla zwierząt w Nysie

przez Nysa Hot

O potrzebie utworzenia takiego miejsca mówi się nie tylko w Nysie, ale także w innych miastach w naszym województwie. Właściciele czworonogów w Opolskiem nie mają bowiem możliwości pochowania swojego pupila. Aby to zrobić muszą jeździć do sąsiednich województw. Władze Nysy chcą to zmienić.

W przyszłym roku miałby powstać cmentarz dla zwierząt. Na razie nie wiadomo kto miałby zarządzać takim miejscem, ani ile musielibyśmy zapłacić za pochowanie naszego pupila. Pierwszy cmentarz dla zwierząt w naszym województwie powstaje w Kędzierzynie KoźluBudowa obiektu to jeden z elementów rozbudowy cmentarza komunalnego przy ulicy Gajowej. Na kwaterze ma być około 300 miejsc do pochówku psów czy kotów.

Śmierć naszego ukochanego czworonoga rodzi nie tylko ból po stracie przyjaciela, ale też problem prawny. Zgodnie z przepisami martwe zwierzę powinniśmy bowiem… zutylizować. Za pogrzeb psa w przydomowym ogródku czy innym miejscu grozi wysoka kara finansowa (nawet powyżej 20 000 zł!). Cmentarz dla zwierząt rozwiązałby ten problem. Najbliższe takie miejsca są w Kątach Wrocławskich, w Rybniku i w Bytomiu. Nyski cmentarz dla zwierząt, zgodnie z założeniami, miałby zacząć funkcjonować do końca 2020 roku.Jako potencjalną lokalizację wymienia się działkę za cmentarzem przy Złotogłowickiej.

fot. natemat.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź