Start Aktualności Co będzie w środku budynku Centrum Przesiadkowego?

Co będzie w środku budynku Centrum Przesiadkowego?

przez Nysa Hot

Na budowie Centrum Przesiadkowego praca idzie pełną parą. Wykonawca chce zdążyć przed nadchodzącymi mrozami. Obecnie trwa m.in. kładzenie specjalnych płyt na elewacji budynku, a na wiosnę zostanie zaaranżowana zieleń. Powstaną też strefy relaksu. A co będzie w środku?

Prace nad rewitalizacją terenu dobiegają końca. Niszczejący przez lata budynek zyska drugie, a nawet trzecie życie. Elewacja połączonego dworca PKS i PKP będzie wykończona w bardzo ciekawym i trwałym materiale jakim jest poliwęglan. Biało czarne wykończenie z płyt będzie identyczne, jak zadaszenia peronów autobusowych. Wewnątrz Centrum Przesiadkowego im. Kresowian, bo taką nazwę nadała Rada Miejska, nie zabraknie akcentów związanych z napływem do Nysy ludności z Kresów. Dzięki nowym najemcom zmieni się też postrzeganie dworca. Obiekt ma żyć cały rok.

Wewnątrz budynku będzie działać m.in. znana cukiernia, siłownia z salami fitness, czy też poradnia psychologiczna oraz salon urody. Gmina jest już po przetargach.  Lokale usługowe na pewno wprowadzą życie w rewitalizowany budynek dworca – mówi architekt Tomasz Grębski.

 

Druga siłownia ma pojawić się w pobliżu dworca, w pawilonie, gdzie będzie działać KFC, drogeria i znany market. – Nazwę sklepu i dalsze plany zdradzimy być może już w grudniu br.  – zapowiada inwestor, Olgierd Hoffman. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź