Start Hot Co będzie z kultowym grzybkiem?

Co będzie z kultowym grzybkiem?

przez Nysa Hot

Popularny grzybek trafił na renowację. Nie ma się jednak o co obawiać – niebawem znów będzie informował nas, że dom już niedaleko.

Po rozbudowie drogi krajowej nr 46 kultowy już element krajobrazu zmieni nieco lokalizację. Kierowcy nie mają się jednak o co martwić.

“Grzybek” zostanie przeniesiony zaledwie kilka metrów od obecnego miejsca. Jest także plan, by został udostępniony dla podróżujących.

Przypomnijmy, że trwa rozbudowa drogi krajowej nr 46. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja przewiduje poszerzenie przekroju drogi krajowej klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) do dwóch jezdni. Oznacza to, że po rozbudowie kierowcy będą na tym odcinku korzystali z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano także m.in.: budowę obiektów mostowych nad rzeką Cielnicą oraz Korzkiew (wraz z rozbiórką istniejących obiektów), rozbudowę czterech skrzyżowań w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu DK46 z DW401 (tzw. grzybek). Zadanie zakłada również budowę oraz przebudowę chodników, budowę ekranów akustycznych. Powstaną także zatoki autobusowe oraz dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny. Rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie drogowe oraz sygnalizację świetlną.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź