Start Aktualności Co ciekawego znaleźli archeolodzy?

Co ciekawego znaleźli archeolodzy?

przez Nysa Hot

O tym będziemy mogli przekonać się już od najbliższego piątku. W Muzeum Powiatowym dostępna będzie wystawa „Historia dwóch miejsc”. Ekspozycja przybliży nam wyniki badań archeologicznych prowadzonych przy okazji dwóch dużych inwestycji. Mowa o budowie galerii DEKADA przy ul. Kolejowej i rewitalizacji Wielkiego Młyna przy ul. Mostowej.

Oprócz wyników badań archeologicznych wystawa prezentuje zbiory kartograficzne, historyczne grafiki, dawne widoki, archiwalne fotografie i karty pocztowe przybliżające historie tych miejsc, ich specyfikę i zmieniające się przez wieki ich funkcje i kształt urbanistyczny. – informuje archeolog Mariusz Krawczyk. – Ten zmieniający się obraz w znakomity sposób obrazuje bogatą historię całej Nysy, jako miasta biskupiego, militarnej twierdzy, a także jako prężnego ośrodka miejskiego o rozwiniętej i nowoczesnej gospodarce. – dodaje.

Sponsorami wystawy „Historia dwóch miejsc” są sami inwestorzy; DEKADA i Barbara Komorowska. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź