Start Hot Co nowego szykuje AKWA Marina? Będzie m.in. Runmagedon!

Co nowego szykuje AKWA Marina? Będzie m.in. Runmagedon!

przez Nysa Hot

Zabawa na całego i raj dla dzieciaków. W Ośrodku AKWA Marina od kilkunastu dni działa przystań bańkowa, oferująca m.in. warsztaty bańkowo-kreatywne dla najmłodszych. Co roku, systematycznie oferta Ośrodka powiększa się o nowe atrakcje.

Sezon nad nyskim akwenem rozkręca się, a jak zapowiada prezes spółki WIK AKWA, Edyta Peikert – również w  tym roku możemy spodziewać się kilku nowości. Jedną z nich jest właśnie przystań bańkowa. Wejście na strefę przy placu zabaw jest darmowe, a dmuchańce i puszczanie baniek z animatorem według cennika.

W sezonie ponownie będą działać m.in. trzy beach bary, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego, czy też pływająca platforma. Chętnych na pewno nie zabraknie na wycieczkę Statkiem Gracja.

Ponadto działać będzie szkółka windsurfingu, wypożyczalnia skuterów, będą też kursy opensailingu – informuje Anna Kopcisz, kierownik AKWA Marina.W tym roku w czasie sezonu działać będą trzy tematyczne food trucki. W jednym z nich sprzedawane będą lody rzemieślnicze i gofry bąbelkowe. Razem ze szkółką Antonówka zapraszamy też na jazdę konną.

Warto też zarezerwować sobie czas na cykliczne wydarzania organizowane nad Jeziorem Nyskim. 15 lipca odbędzie się już trzecia edycja festiwalu pierogów. Dania z tradycyjnym, a także z nieoczywistym farszem będą serwować głównie koła gospodyń wiejskich. W czasie wakacji ośrodek zaprosi m.in. na kino plenerowe, zawody skuterów wodnych, a także na cykl turniejów Beach Volleyball Nysa.

Podsumowaniem wakacji będzie Festiwal Ognia i Wody, zaplanowany na 26 sierpnia. W tym roku widowisko będzie nawiązywało do 800-lecia Nysy i naszej lokalnej historii. W planach jest także pokaz krótkiego filmu na telebimach. We wrześniu nowością mają być słynne zawody Runmagedon.

Foto: Ośrodek Rekreacji AKWA Marina

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź