Start Aktualności Co z trzecim mostem w Nysie?

Co z trzecim mostem w Nysie?

przez Nysa Hot

Trwa proces związany z wyborem optymalnej lokalizacji nowego mostu w Nysie. Budowa przeprawy miałaby ruszyć już w 2025 roku. 

W Nysie od lat mówi się o potrzebie budowy kolejnego mostu. Dla kierowców powrót z pracy czy odebranie dzieci z przedszkola lub szkoły wiąże się z długim i uciążliwym oczekiwaniem w korkach. Najgorzej jest oczywiście w godzinach szczytu, prawdziwe apogeum następuje w okolicach początku weekendu.

Obecnie eksperci we współpracy z Gminą Nysa określają najlepszą lokalizację dla trzeciej przeprawy w mieście. W tej chwili wskazane zostały cztery potencjalne miejsca na budowę mostu.

Trwa analiza tych miejsc między innymi pod względem skomunikowania z siecią dróg i natężeniem ruchu. Docelowe miejsce poznamy na początku przyszłego roku. Nowy most będzie budowany w wersji bezpodporowej czyli bez filarów w rzece. Budowa mostu powinna ruszyć już w 2025 r. – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. 

Koszt takiej budowy może oscylować nawet w okolicach stu milionów złotych, ale władze gminy są zdeterminowane, by doprowadzić w końcu do realizacji tej inwestycji. Gmina chce pozyskać też zewnętrzne fundusze na nową przeprawę.

Foto ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź