Start Aktualności Co zrobić z choinką?

Co zrobić z choinką?

przez Nysa Hot

Od świąt minął już prawie miesiąc, ale w wielu domach wciąż stoi jeszcze choinka. Sporo osób też zastanawia się co zrobić z drzewkiem. 

-Wiele osób nie wie, co zrobić z choinką po świętach, przez co choinki bardzo często zostają porzucone przy śmietnikach, czasem wyrzucane są do lasu czy w pobliskie zadrzewienia – informuje Straż Miejska w Nysie. – Wystarczy zapoznać się z harmonogramem zbiórki odpadów wielkogabarytowych dla swojego miejsca zamieszkania i w dzień poprzedzający wywóz, zostawić choinkę w miejscu zbiórki odpadów. Jeśli nie chcemy czekać do dnia wywozu, można samemu zawieźć choinkę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

W Nysie działają dwa Gminne Punkty Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (GPSZOK). Ich właścicielem jest spółka EKOM.

  • GPSZOK I – Nysa, ul. Piłsudskiego 61,
  • GPSZOK II – Nysa, ul. Saperska 5.

Punkty Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK) czynne są od poniedziałku do soboty od 8.00 do 16.00.

Informacje o pracy punktów można uzyskać na miejscu od pracowników PSZOK lub dzwoniąc pod numer telefonu: 77 433 27 24 lub 77 433 21 39

Foto: Straż Miejska w Nysie/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź