Start Aktualności Co zrobić z jedzeniem po świętach?

Co zrobić z jedzeniem po świętach?

przez Nysa Hot
Najgorszy sposób na pozbycie się zbyt dużej ilości jedzenie to wyrzucenie go do śmieci. Jak zatem nie marnować wielkanocnych potraw?
 
Mimo, że tegoroczne święta w polskich domach, z powodu trwającej epidemii, odbywają się w okrojonym składzie, to z pewnością na stołach nie zabraknie wielkanocnych potraw. Duża część posiłków zostaje także kilka dni później. Statystycznie, rocznie wyrzucamy około 9 ton jedzenia.
 
Co zatem zrobić z jedzeniem, gdy po świętach zostaje go za dużo? Można je przywieźć m.in. do noclegowni przy ulicy Baligrodzkiej. Bezdomni, którzy spędzają święta z dala od swoich rodzin, chętnie przyjmą takie dary. Jedzenie można zapakować do umytych słoików po produktach. Słoik warto opatrzyć etykietką z nazwą i datą, kiedy potrawy zostały przygotowane. Pamiętajmy, że jedzenie nie może być zepsute. Podczas przekazywania pamiętajmy też o zachowaniu bezpieczeństwa. W tym celu używajmy rękawiczek i masek. W wielu miastach, gdzie co roku przygotowywane były śniadania dla bezdomnych i potrzebujących, tym razem przygotowano posiłki zapakowane na wynos.
 
Warto także pomyśleć o pomocy sąsiedzkiej i oddać część wielkanocnych potraw. Idąc w ślady wolontariuszy z innych miast, potrawami wielkanocnymi można podzielić się z seniorami, którzy w związku z epidemią, samotnie spędzają święta lub nie byli w stanie sami przygotować wszystkich tradycyjnych potraw ze sprawdzonych przepisów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź