Start Inwestycje Co zrobiła odlewnia żeliwa?

Co zrobiła odlewnia żeliwa?

przez Nysa Hot

13 czerwca odlewnia żeliwa max. zaprasza władze regionu, grupę mieszkańców oraz media na spotkanie informacyjne w sprawie zapowiedzianych w ubiegłym roku inwestycji za blisko 10 milionów złotych. Przypomnijmy, że prezes firmy Roman Grzesica obiecywał wykonanie niezbędnych prac w terminie do czerwca 2018r. Czas na rozliczenia. 

Spotkanie, które odbędzie się w siedzibie firmy ma dać odpowiedź na pytanie, jak firma wywiązała się z obietnic danych mieszkańcom Nysy, oskarżających zakład o emitowanie szkodliwych pyłów. Jak podkreślał zarząd spółki na poprzedniej konferencji prasowej – zakład nie przekracza żadnych norm, a nowe inwestycje mają wyjść naprzeciw dobrosąsiedzkim stosunkom. Grzesica w listopadzie ubiegłego roku stwierdził, że prace zostały starannie zaplanowane i zlecone. Firma w I i II kwartale 2018 roku miała m.in. zamontować nowe filtry, a także wykorzystać zupełnie inny model odpylania. W rezultacie mieszkańcy mieli już nie widzieć żadnego dymu wydobywającego się z kominów odlewni, a redukcja związków chemicznych miała spaść grubo o 90%.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że zakład zdołał wprowadzić w życie tylko część obiecanych rozwiązań. Na przeszkodzie miała stanąć rozległa biurokracja i skomplikowany proces wydawania decyzji środowiskowych. Czekamy na wyjaśnienia, życząc prezesowi oraz przede wszystkim sobie samym, aby ewentualne kłopoty z biurokracją nie przedłużały w nieskończoność dokończenia modernizacji zakładu.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź