Start Aktualności Coraz więcej bezrobotnych rejestruje się w nyskim pośredniaku

Coraz więcej bezrobotnych rejestruje się w nyskim pośredniaku

przez Nysa Hot

Od 1 kwietnia wpłynęło do urzędu 5037 wniosków o niskoprocentową pożyczkę

mówi dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy, Małgorzata Pliszka
Jeszcze w marcu, poruszając temat bezrobocia w Powiecie Nyskim, mówiliśmy o bombie z opóźnionym zapłonem. Już teraz widać skutki gospodarcze, wynikające z pandemii koronawirusa. 

8,7% bezrobocia jest obecnie w Powiecie Nyskim. To o 0,9% więcej niż w miesiącu ubiegłym. Według statystyk liczba bezrobotnych w regionie zwiększyła się o 360 osób. W kwietniu liczba osób bez pracy wynosiła 3627 osób. Porównując dane z kwietnia 2019 roku, dzisiaj w powiecie mamy prawie 500 bezrobotnych więcej.
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie realizuje zadania związane z Tarczą Antykryzysową, m.in. udziela niskoprocentowanych pożyczek na pokrycie bieżących kosztów prowadzonych działalności gospodarczych. Tych wniosków od 1 kwietnia wpłynęło do urzędu 5037. Wypłaciliśmy 2 200 na wczoraj, na kwotę 10 677 000 złotych.
mówi dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy, Małgorzata Pliszka
Do wypłaty nyski pośredniak ma jeszcze niecałe 3 tysiące wniosków. Co więcej, do urzędu wpłynęło jeszcze 336 wniosków pracodawców na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczych. 274 wniosków otrzymało już wsparcie finansowe. Na ten cel przeznaczono 1 000 390 złotych.
Pracownicy urzędu rozpatrują także 216 wniosków dotyczących dofinansowania części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne. Już 69 wniosków doczekało się pozytywnej odpowiedzi i tym samym Powiatowy Urząd Pracy łącznie wypłacił 1 000 241 złotych.
Aby pieniądze trafiały do przedsiębiorców, Powiatowy Urząd Pracy działa także w weekend. Placówka pracuje na ”pełnych obrotach”, jednak kolejne miesiące mogą być równie trudne.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź