Start Hot Coraz więcej dzieci i nastolatków w fatalnym stanie psychicznym – alarmują nyscy ratownicy

Coraz więcej dzieci i nastolatków w fatalnym stanie psychicznym – alarmują nyscy ratownicy

przez Nysa Hot

Niestety niepokojący trend się nasila. Pamiętajmy by nie bagatelizować sytuacji i reagować gdy zauważymy niepokojące zmiany w zachowaniu naszego dziecka.

-Niestety coraz częściej mamy wyjazdy do dzieci, nastolatków, będących w skrajnym stanie psychicznym, mogącym stanowić zagrożenie dla życia. Organizacja pomocy psychiatrycznej dla dzieci, pozostawia w naszym kraju sporo do życzenia. Pamiętajmy, żeby nigdy nie bagatelizować problemu, który zgłasza dziecko, zmian zachowania, wyobcowania. Często jeździmy do rodzin z problemami uogólnionymi, gdzie odpowiednio szybkie rozpoznanie zagrożenia może być utrudnione – alarmują ratownicy medyczni z nyskiego szpitala.

Przypominają, że Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 14 lat prowadzi nieodpłatny, całodobowy telefon zaufania.

Jeżeli jesteś ofiarą jakiejkolwiek przemocy, czujesz strach, masz problemy z samoakceptacją lub chcesz porozmawiać z osobą, która profesjonalnie postara się Tobie pomóc – nie wahaj się zadzwonić pod sześciocyfrowy numer telefonu ☎️ 116 111 .

Telefon działa codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Zachęcamy także do wysłuchania naszych tematycznych podcastów.

Podcast psychologiczny – temat DEPRESJA

DEPRESJA – cz. 2. Rozmowa z ekspertami

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź