fbpx
Start Aktualności Coraz więcej firm zainteresowanych inwestycjami w strefie ekonomicznej

Coraz więcej firm zainteresowanych inwestycjami w strefie ekonomicznej

przez Nysa Hot

W tych trudnych, także dla rynku pracy, czasach, takie wieści napawają optymizmem. Coraz więcej dzieje się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest Park. Pojawiają się nowi inwestorzy, na których jak magnes działa budowa wielkiego zakładu firmy Umicore. Dodajmy, że belgijski koncern kupił w Radzikowicach kolejną działkę o powierzchni ponad 18 ha.

Pod koniec ubiegłego roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła ponad 30 hektarów terenów inwestycyjnych i w gminie Nysa. Grunty znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 46 oraz linii kolejowej nr 137. WSSE uruchomiła także program budowy hal przemysłowych dla przyszłych inwestorów. Na Terenie gminy Nysa ma powstać obiekt pod wynajem o powierzchni blisko 6000 m kw.

Przypomnijmy, że ze wsparcia wałbrzyskiej strefy skorzystały między firmy Alsecco , VascoDors oraz BIOAGRA. Na terenach strefy działają również Betoniarnie Odra. Niedawno decyzję o wsparciu otrzymał Caffedelmondo, który uruchomi produkcję kawy. Firma zainwestuje blisko 1,5 mln zł w budowę nowego zakładu produkcyjnego w gminie Nysa.

Już teraz obserwujemy wzmożone zainteresowanie terenami w strefie, a dużo mówi się o kolejnych inwestorach, których z pewnością do Nysy przyciąga także marka belgijskiego giganta. Decyzja Umicore o ulokowaniu zakładu w strefie ekonomicznej przyczyniła się do pobudzenia lokalnej gospodarki. Umicore będzie produkować materiały katodowe wchodzące w skład baterii litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych. To nie tylko największa zagraniczna inwestycja w regionie, ale też jedna z największych i najważniejszych w skali całego kraju. Inwestycja w Nysie jest częścią dużego planu inwestycyjnego Umicore o wartości aż 660 mln euro.

Obecnie realizowane są także inwestycje infrastrukturalne związane z uzbrojeniem terenów oraz zapewnieniem komunikacji drogowej. Efekty prac budowlanych są już widoczne. WSSE pracuje nad przygotowaniem gruntów dla przyszłych inwestorów, m.in. planuje podział kompleksów na mniejsze parcele. Do tej pory sprzedane zostało ponad 94 ha ze 150 ha terenów objętych statusem strefy w gminie Nysa w rejonie Radzikowic i Goświnowic. Największy obszar posiada obecnie Umicore Poland.

WSSE aktywnie promuje tereny inwestycyjne w Nysie i prowadzi rozmowy dotyczące ich zagospodarowania.
Nasz region ze względu na tradycje przemysłowe i dostępność kadry pracowniczej wydaje się być jedną z najbardziej perspektywicznych lokalizacji dla sektora związanego z produkcją na potrzeby motoryzacji w województwie opolskim. Inwestycje drogowe, które obecnie mają miejsce znacznie poprawiły dostępność komunikacyjną miasta i przyległych terenów inwestycyjnych. Jednocześnie region nyski jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i spędzania wolnego czasu, co także wpływa na decyzję potencjalnych inwestorów.

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź