Start Hot Coraz więcej prób samobójczych w Nysie. Sprawdź gdzie uzyskać pomoc

Coraz więcej prób samobójczych w Nysie. Sprawdź gdzie uzyskać pomoc

przez Nysa Hot

Tematem kolejnych podcastów o psychologii w RADIO HOT Nysa będzie depresja. Zapraszamy do słuchania już w środę po godz. 11.00. Powtórki po godz. 17.00 i po 20.00.

Psychoterapeuta Justyna Chrobak i psycholog Izabela Mikulska powiedzą m.in. o przyczynach i objawach depresji oraz o tym co mówić a czego absolutnie nie mówić osobom cierpiącym na tę bardzo poważną chorobę.

Temat jest bardzo ważny, gdyż coraz więcej osób zapada na depresję, chorują także dzieci i młodzież. Niestety, rośnie także liczba prób samobójczych, również w naszym regionie. Stąd tak ważne jest, by reagować gdy objawy depresji wystąpią u nas lub u bliskiej nam osoby. Nie zwlekajmy i zgłośmy się po pomoc do specjalistów.

– Tutaj mocny apel do mężczyzn by nie traktowali depresji jako oznaki słabości. To bardzo poważna przypadłość, z którą nie poradzicie sobie sami. To żaden wstyd poprosić o pomoc – podkreśla Izabela Mikulska, psycholog. 

Jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz pilnej pomocy? Skorzystaj z jednego z podanych niżej kontaktów.

Bezpłatny numer (ITAKA) 800 70 2222.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 do 22.00).

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (czynny całą dobę).

Poradnia Suicydologiczna nr 1 w Opolu

ul Sandomierska 4/1,
45-326 Opole

Rejestracja Pacjentów pod nr tel. – 77 4417569

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź