Start Hot Covid-19: sytuacja w Powiecie Nyskim

Covid-19: sytuacja w Powiecie Nyskim

przez Nysa Hot

Dementujemy plotki. W Nysie nie ma i nie było żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. Sytuację na bieżąco monitorują sztaby kryzysowe Starostwa Nyskiego i Gminy Nysa.  Od poniedziałku patrole Straży Miejskiej będą prowadziły na ulicach akcję edukacyjną i prewencyjną. 

Bazujemy na informacjach, które otrzymujemy oficjalnymi kanałami komunikacji – mówi Zastępca Burmistrza Nysy, Marek Rymarz.Na chwilę obecną nie ma w nich informacji, że w Nysie są zarażone osoby.

Stan ten potwierdza Dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy. Na godzinę 10.15 oddział zakaźny nyskiego Szpitala nie hospitalizował i nie hospitalizacje pacjentów z koronawirusem. – Testy u osób, które były w oddziale, czy nawet kwarantannie, którą zastosował wobec nich nyski sanepid są ujemne – mówi Krajczy.

Przypominamy, że do tej pory o wszystkich potwierdzonych przypadkach zarażenia covid-19 informuje Ministerstwo Zdrowia. To gwarant rzetelnych i sprawdzonych informacji. Z kolei Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz apeluje, aby w sposób szczególny dbać o osoby starsze, dzieci i młodzież. – Instytucje i placówki takie jak żłobki, przedszkola, szkoły, kluby seniora, Dzienny Dom Pobytu, targowisko na byłym stadionie, itp. zostały zamknięte do odwołania – mówi Kolbiarz. – Wszystkie nasze pozostałe urzędy pracują, ale ograniczają do minimum konieczność kontaktu osobistego.

Gmina nie planuje w najbliższym czasie zawieszenia kursów MZK. Spółka zaostrzyła za to środki bezpieczeństwa. – Nie ma też ryzyka wstrzymania dostaw wody czy zaniechania odbioru odpadów – dodaje Burmistrz Nysy. – Nasze spółki komunalne, zachowując ostrożność, pracują jak zawsze.

Wczoraj Starostwo Powiatowe w Nysie otworzyło profil na Facebooku (wejdź), dedykowany informowaniu mieszkańców o działaniach podjętych w naszym regionie w walce z koronawirusem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź