Start Aktualności Czad odszedł na zasłużoną emeryturę

Czad odszedł na zasłużoną emeryturę

przez Nysa Hot

Służył w Policji przez dekadę. Był 3-krotnym laureatem zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz na Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Mowa o Czadzie, owczarku niemieckim służącym w prudnickiej komendzie. Dziś czworonożny funkcjonariusz przeszedł na zasłużoną emeryturę. 

-Podczas swojej służby Czad niejednokrotnie wskazał drogę odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia oraz znajdował przedmioty pochodzące z kradzieży. Pomagał w poszukiwaniu zaginionych osób. Odwiedzał szkoły i z wielką ochotą uczestniczył w pokazach tresury i posłuszeństwa – informuje prudnicka Policja.

Pies Czad i jego przewodnik st. asp. Krzysztof Babisz przez wiele lat stanowili zgrany zespół. Przejście jednego z funkcjonariuszy na emeryturę nie oznacza jednak, że ich drogi się rozejdą. Czad po zakończeniu służby na stałe wprowadził się do domu swojego dotychczasowego opiekuna.

Foto: KPP Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź