Start Na sygnale Czas na wielkie ściganie

Czas na wielkie ściganie

przez Nysa Hot

Znamy kalendarz rozgrywek motorowodnych na bieżący rok. Jezioro Nyskie będzie gospodarzem jednej z pięciu eliminacji krajowego czampionatu w skuterach wodnych. Już dziś warto sobie zaznaczyć na czerwono czwarty weekend czerwca.

Wrocław, Nysa, Wałcz, Ostrów Warcki oraz Rybnik będą gospodarzami tegorocznego cyklu Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Zmagania potrwają od maja do września, a nasze miasto znów zapewne postara się, aby najszybsi sportowcy wraz ze swoim zapleczem technicznym wyjechali stąd z jak najlepszymi wrażeniami. – Nyski akwen i infrastruktura są idealne, a wieloletnie doświadczenie członków klubu „JetSki Nysa” w organizacji tego typu zawodów sprawiło, że przed rokiem bez najmniejszych problemów rozegrano jednego dnia po 3 wyścigi w każdej z 5 klas – można przeczytać w „Kilowaterze”, oficjalnym biuletynie Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Wielkie emocje już 23 i 24 czerwca.Na starcie zobaczymy nie tylko krajową czołówkę, ale także zawodników z innych krajów UE – mówi organizator wydarzenia, Janusz Stajak. – Cieszę się, że związek motorowodny znów nam zaufał i wybrał Jezioro Nyskie. Przed rokiem w klasie Run Limited najlepszy okazał się Alan Kołodziejek, a w Run Open Tomasz Kaźmierczak, przed Jackiem Wasilewskim i Januszek Stajakiem.

Zawody motorowodne różnego szczebla organizowane nad nyskim akwenem od lat zbierają najlepsze noty na krajowym podwórku. Nagrodą za to była m.in. dwukrotna organizacja eliminacji Mistrzostwa Europy, a także Grand Prix Mistrzostw Świata w 2016 roku.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź