Start Aktualności Czesi kradli paliwo na kradzionych polskich tablicach…

Czesi kradli paliwo na kradzionych polskich tablicach…

przez Nysa Hot

Od lutego do maja tego roku prudniccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie powiatu prudnickiego. Tą sprawą zajęli się prudniccy kryminalni.

– Śledczy na podstawie pracy operacyjnej z tymi kradzieżami powiązali 3 obywateli Czech, w wieku od 20 do 22 lat. Właściciele stacji paliw na ten moment swoje straty oszacowali na blisko 2 000 złotych. Schemat działania sprawców był zawsze taki sam. Mężczyźni posługując się skradzionymi wcześniej polskimi tablicami rejestracyjnymi, zakładali je na pojazd, którym się poruszali. Następnie po zatankowaniu paliwa odjeżdżali od dystrybutora bez zapłaty za paliwo. W wyniku szczegółowej analizy zgłoszeń, funkcjonariusze udowodnili im 6 takich kradzieży – informuje Policja w Prudniku.

Obywatele Czech usłyszeli już zarzuty używania tablic rejestracyjnych nieprzepisanych do pojazdu i kradzieży paliwa. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź