Start Hot Czesi kradli w nyskich sklepach

Czesi kradli w nyskich sklepach

przez Nysa Hot

Policjanci z Nysy zatrzymali 3 osoby podejrzane o dokonanie kradzieży sklepowych. Obywatele Czech mieli kraść drogie kosmetyki, elektronarzędzia oraz artykuły chemiczne i ogrodowe. Dwie kobiety i mężczyzna usłyszeli łącznie po 4 zarzuty, między innymi zarzuty kradzieży oraz oszustwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Teraz całej trójce grozi do 8 lat więzienia.

– 29 sierpnia br. nyska komenda otrzymała zgłoszenie dot. ujawnienia sprawców kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Nysy. Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci zastali 2 kobiety oraz mężczyznę. W stosunku do w/w osób podjęto czynności legitymowania. Osoby oświadczyły, że nie mają przy sobie dokumentów. Jednak po sprawdzeniu zatrzymanych, mundurowi ujawnili dokumenty tożsamości. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że sprawcami kradzieży są obywatele Czech. Jednego dnia 26 i 27 -latka wraz z 35-latkiem na terenie Nysy w różnych sklepach dopuścili się 3 kradzieży oraz oszustwa – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Zatrzymani przyjechali nie tylko na zakupy do Nysy, ale również aby dokonać kradzieży. Ich łupem padły między innymi drogie kosmetyki, artykuły chemiczne oraz ogrodowe na łączną kwotę ponad 2500 tysiąca. Osoby, po zrobieniu zakupów podchodziły do kas samoobsługowych, gdzie kasowały tylko pojedynczej artykuły, a pozostały towar chowały do reklamówek.  Ponadto w celu osiągniecia korzyści majątkowej, dokonywały oszustwa po przez zamieszczenie na sprzęcie elektronicznym innych naklejek z kodem kreskowym – tańszych produktów – relacjonuje Rudkowska. 

Cała trójka odpowie za kradzież oraz oszustwo. Grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź