Start Hot Czy grozi nam powódź? Region odwiedził Przemysław Daca

Czy grozi nam powódź? Region odwiedził Przemysław Daca

przez Nysa Hot

– Na Opolszczyźnie nie ma zagrożenia powodziowego, stany ostrzegawcze na rzekach są przekroczone w pięciu miejscach – informuje Wojewoda Opolski. Nyski zbiornik posiada 100% rezerwę powodziową. Sytuację monitorują służby.

Zbiornik nyski przygotowany na przyjęcie wody

Wczoraj przejechał całą Polskę, dziś odwiedził Opolszczyznę. Prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca sprawdzał stan na opolskich rzekach i zbiornikach. Na szczęście nie grozi nam żadne zagrożenie. Jak mówi szef PGW WP, swoją pracę na rzekach kończą lodołamacze. Synoptycy ponadto nie przewidują wysokich temperatur nocami w górach, co jest kluczowe dla utrzymania obecnego stanu. Zbiorniki Topola, Kozielno, Nysa, Mietków, Bukówka oraz Lubachów gromadzą nadmiar dopływającej wody roztopowej.

– Na dzień dzisiejszy w Powiecie Nyskim nie ma zagrożenia powodziowego. Mamy do czynienia z anomalią pogodową i skokiem temperatury o blisko 30 stopni, ale sytuacja na Opolszczyźnie jest w normie – mówi Prezes PGW Wody Polskie, Przemysław Daca

Zastępca Burmistrz Nysy Marek Rymarz jak i Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz podkreślali dobrą współpracę z Wodami Polskimi oraz służbami odpowiedzialnymi za monitoring stanu wody. Rymarz podczas briefingu prasowego przypomniał także o planowanych inwestycjach nad rzeką Mora.

ZIMOWE POGOTOWIE PRZECIWPOWODZIOWE. AKTUALNE INFORMACJE

Szczegółowe komunikaty Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW we Wrocławiu

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź