Start Aktualności Czy na Wszystkich Świętych odwiedzimy groby bliskich?

Czy na Wszystkich Świętych odwiedzimy groby bliskich?

przez Nysa Hot

Aby uniknąć tłumów na cmentarzach 1 listopada, rząd apeluje, by wizyty na grobach bliskich rozłożyć w czasie. Możemy odwiedzić cmentarz przed 1 listopada lub po Wszystkich Świętych. Jeżeli nie mamy możliwości, by udać się na cmentarz, warto zamówić usługę sprzątania grobów. Oferuje ją m.in. miejska spółka EKOM, a także firma Serwis Sprzątający Nysa. Warto zobaczyć profil firmy na Facebooku (kliknij link) lub stronę internetową. http://czysto.nysa.pl/      

Przypomnijmy, że na cmentarzu komunalnym, w razie potrzeby, znajdziemy też zniczomat ustawiony przez spółkę EKOM. Urządzanie pozwala na zakup znicza i wkładu. Znicz w urządzeniu kosztuje 5 złotych, a  wkład do znicza 2 złote. Co ważne, zniczomat przyjmuje tylko nominały 2 i 5 zł. Takie rozwiązania można co raz częściej spotkać na polskich metropoliach.

Pamiętajmy też o zasadach bezpieczeństwa i o tym, by unikać skupisk ludzi na cmentarzu. To apel zwłaszcza do osób starszych. Pamiętajmy też, by unikać tłoku w autobusach. Miejski przewoźnik na Wszystkich Świętych przygotował dodatkowe kursy – zobacz szczegóły.

1 listopada cmentarze mają być otwarte, choć biorąc pod uwagę coraz bardziej niepokojące dane (w ostatnich dniach notowane są kolejne rekordy zakażeń koronawirusem), rząd może nawet w ostatniej chwili zdecydować się na wprowadzenie obostrzeń.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź