Start Aktualności Czy warto przejść na wodę z kranu? Akcja “Pij kranówkę” w Nysie.

Czy warto przejść na wodę z kranu? Akcja “Pij kranówkę” w Nysie.

przez Nysa Hot

Czy wiesz, że woda w kranie posiada większą zawartość minerałów niż niejedna butelkowana? Nyska kranówka zawiera nawet 85 mg/l wapnia, 50 mg/l siarczanów i 10 mg/l magnezu. Warto po nią sięgać – zarówno ze względu na zdrowie, ekologię oraz portfel. Przechodząc z wody butelkowanej na kranową zaoszczędzisz kilkaset złotych rocznie oraz wpłyniesz na redukcję wytwarzanego plastiku. Pamiętaj, że nawet mały krok ma znaczenie.

Warto zaznaczyć, że woda doprowadzana do budynków jest zdatna do picia. Jest na bieżąco badana w laboratorium, a dokładny jej skład można sprawdzić na stronie www.wikakwa.pl/laboratorium. Jedynym fragmentem, który nie jest sprawdzany przez wodociągi to instalacja budynku. Jeśli mieszkasz na stosunkowo nowym osiedlu lub regularnie dbasz o stan swojego budynku, to picie nyskiej kranówki jest w pełni bezpieczne oraz zdrowe.

Akcja “Pij kranówkę” ma na celu rozpowszechnienie picia wody kranowej w powiecie nyskim. Wspólnymi siłami Wodociągi AKWA w Nysie oraz trenerka fitness Sonia Dziergas (www.soniadziergas.pl) zaangażowali lokalnych przedsiębiorców do promocji nyskiej kranówki. Efektem współpracy jest sesja zdjęciowa, która ma przybliżyć mieszkańcom zdrowe nawyki.

W pierwszej części akcji wzięli udział:
– Zielona Sushi – www.zielonkasushi.nysa.pl
– Dom Mody Nysa – www.dommody.nysa.pl
– Młody Bukowski – influencer, pasjonat sportu – www.instagram.com/mlody.bukowsky
– Piotr Bobak – Sekretarz Miasta Nysa

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź