Start Aktualności Czy woda wydłuża życie? Akcja #Pijkranówkę w Nysie

Czy woda wydłuża życie? Akcja #Pijkranówkę w Nysie

przez Nysa Hot

Wspiera procesy trawienia, poprawia kondycję skóry oraz dobrze oddziałuje na pracę organów – tak właśnie działa dostarczana do organizmu woda. Naukowcy są zgodni w tym, że odpowiednia dawka wody dziennie pomaga w zdrowym starzeniu się organizmu.

“Jeśli utrzymujesz aktywny tryb życia, jesz różnorodne potrawy i spożywasz dużo wody, będziesz mieć optymalny stan zdrowia” – podkreśla Niti Patel, dietetyk z Nowego Jorku.

Należy mieć świadomość, że woda jest we wszystkich komórkach naszego ciała, a te potrzebują dodatkowej wody z zewnątrz do optymalnej pracy. Od nawilżania stawów, po pompowanie krwi do mięśni – woda jest niezbędna przy przebiegu prawie wszystkich funkcji ciała.

Co zrobić, aby pić więcej wody?

Należy dbać o to, aby nie doprowadzać się do odwodnienia – w każdym wieku – zarówno młodzi, pracujący oraz seniorzy. Najlepiej wprowadzić nawyki dopasowane do rytmu dnia. Dla przykładu każdy dzień można rozpoczynać od wody z cytryną. Warto też pić jedną szklankę przed posiłkiem oraz po posiłku. Można nalewać sobie wodę do specjalnej butelki i pilnować, by wypijać w ciągu dnia kilka napełnień. Niezależnie na który ze sposobów postawisz, pamiętaj aby spożywać około 2-3 litry dziennie.

Artykuł powstał w ramach akcji “Pij kranówkę”, która ma na celu rozpowszechnienie picia wody kranowej w powiecie nyskim. Wspólnymi siłami Wodociągi AKWA w Nysie oraz trenerka fitness Sonia Dziergas (www.soniadziergas.pl) zaangażowali lokalnych przedsiębiorców oraz działaczy do promocji nyskiej kranówki. Efektem współpracy jest sesja zdjęciowa, która ma przybliżyć mieszkańcom zdrowe nawyki.

W tym tygodniu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie Panu Stasiowi, który od lat jeździ swoim Polonezem po Nysie i przez megafon opowiada, edukuje oraz bawi.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź