Start Aktualności Czym będą częstować podczas jarmarku?

Czym będą częstować podczas jarmarku?

W tym roku jarmark odbędzie się w dniach 18-19 grudnia

przez Nysa Hot

Jarmark Bożonarodzeniowy w tym rok odbędzie się w dwóch lokalizacjach. Wydarzenie zorganizują wspólnie Nyski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Nysie. Dla gości przewidziano poczęstunek.

Jarmark świąteczny przy Piastowskiej w Nysie

Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się w Bastionie św. Jadwigi, ale ostatecznie w obiekcie fortecznym będzie miała miejsce artystyczna część jarmarku, w tym teatrzyki dla dzieci. Tam także pojawi się Święty Mikołaj, który będzie częstował słodyczami. Na scenie zobaczymy wykonawców w różnym wieku. Na prośbę rodziców Mikołaj może wręczyć pociechom prezenty przygotowane przez ich opiekunów.

Stragany z pysznymi lokalnymi produktami staną natomiast w miejscu palm przy ul. Piastowskiej. Bliżej Wieży Ziębickiej Starostwo Powiatowe postawi okazałą choinkę. Wystawcy jak co roku będą mieli w ofercie m.in zdrowe miody, wędliny, ciasta, pierogi czy też ozdoby świąteczne wykonane z różnych materiałów. – Chcemy dać mieszkańcom troszeczkę iskierki, żeby poczuli moc świąt – mówi etatowy członek Zarządu Powiatu Nyskiego, Joanna Burska. – Dopinamy program i atrakcje. Na pewno będziemy chcieli poczęstować gości jarmarku m.in. gorącą czekoladą czy herbatą zimową, piernikami, ciastem, a może nawet grzanym winem. Możemy tu liczyć na pomoc niezawodnych kół gospodyń wiejskich.

Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku odbędzie się w dniach 18-19 grudnia.

jarmark świąteczny Nysa 2021

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź