Start Aktualności Czym jest wirtualne mapowanie budynków?

Czym jest wirtualne mapowanie budynków?

przez Nysa Hot

Wirtualne mapowanie budynków to nowoczesna technika opierająca się na skanowaniu laserowym przestrzeni oraz układu pomieszczeń. W praktyce pozwala to na stworzenie trójwymiarowego modelu cyfrowego dowolnego budynku bez potrzeby przeprowadzania setek tysięcy ręcznych pomiarów. Dzięki nowoczesnym urządzeniom optoelektronicznym i profesjonalnemu oprogramowaniu można w ten sposób wygenerować niezwykle precyzyjny poligonalny model obiektu. Rozwiązania tego rodzaju przydają się przede wszystkim przy optymalizacji kosztów inwentaryzacji nieruchomości. Ile kosztuje skanowanie laserowe? Do czego przydają się cyfrowe modele obiektów? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak oszacować koszt inwentaryzacji budynku?

Wbrew pozorom nie jest wcale trudne zadanie, ponieważ inwentaryzacje budowlane rozliczane są na podstawie metrażu. Precyzyjne dane zawarte w cyfrowych modelach potrzebne są przede wszystkim deweloperom i kontrahentom odpowiedzialnym za remont istniejącej już budowli. W przypadku starych budynków dokumentacja techniczna potrafi niestety charakteryzować się niską precyzją lub niezgodnością. Z tego właśnie powodu tak wiele firm oraz developerów decyduje się na zlecenie stworzenia cyfrowego modelu profesjonalistom. Dzięki nowoczesnym skanerom można uniknąć wielu kosztownych problemów oraz trudności wynikających z niezgodności planów z rzeczywistym stanem.

Skanowanie laserowe Warszawa – Do czego przydają się dane z cyfrowej mapy budynku?

Skanowanie laserowe to doskonały sposób na zweryfikowanie stanu rzeczywistego z archiwalnymi planami, które nie będą przecież uwzględniać nieautoryzowanych modyfikacji konstrukcji. Dane uzyskiwane w tym procesie są także niezbędne z perspektywy uzyskania niezbędnych pozwoleń w zakresie modernizacji danej nieruchomości. Informacje pozyskane przy pomocy skanowania laserowego przydają się także w przypadku kupna i sprzedaży budynków, ponieważ potencjalni klienci potrzebować potwierdzenia faktycznego metrażu powierzchni do rozliczenia za przysłowiowy metr. Zlecenie przygotowania cyfrowego modelu profesjonalistom do świetny sposób na optymalizację kosztów inwentaryzacji nieruchomości, dzięki któremu uniknąć można także dodatkowych problemów (np. przy wycenach, modernizacji lub remontach).

Skanowanie laserowe Warszawa – Dlaczego warto postawić na nowoczesne technologie?

W kwestii takiej jak skanowanie laserowe Warszawa to jedno z wielu miast, w których warto postawić na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki profesjonalnym skanerom model budynku powstaje w ekspresowym tempie, a ponadto charakteryzuje się on doskonałą precyzją i pełną zgodnością z rzeczywistym stanem. Rosnąca popularność wirtualnych wycieczek to kolejny argument przemawiający na korzyść mapowania laserowego w 3D. W praktyce ma to bezpośrednie przełożenie na większe zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, a ponadto pozwala zoptymalizować nieuchronny koszt inwentaryzacji budynku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź