Start Aktualności Czym różni się nauka angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia od klasycznych kursów i nauki w szkole?

Czym różni się nauka angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia od klasycznych kursów i nauki w szkole?

Szybka nauka języków obcych - od czego zacząć?

przez Nysa Hot

Masz za sobą kilkuletnią naukę języka angielskiego w szkole i odnosisz wrażenie, że nie potrafisz powiedzieć ani słowa po angielsku? To się zdarza nie tylko Tobie. Poznaj Metodę Aktywnego Mówienia, dzięki której poznasz sposób na skuteczne komunikowanie się po angielsku. Zobacz, czym ten sposób różni się od klasycznych kursów i nauki w szkole.

Metoda Aktywnego Mówienia – na czym polega?

Metoda Aktywnego Mówienia to innowacyjny sposób nauki języka angielskiego. Odrzuca podręczniki i klasyczne metody znane ze szkoły. Nie znajdziesz w niej egzaminów, zaliczeń, stresującego odpytywania czy wielogodzinnego ślęczenia nad podręcznikiem. Zamiast tracić czas na wypełnianie ćwiczeń, wkuwanie długiej listy słówek i zaliczanie rozbudowanych partii materiału, możesz skupić się na przydatnych zagadnieniach.

Metoda Aktywnego Mówienia opiera się na kilku głównych filarach. Pierwszym z nich jest 1000 najważniejszych słów, kluczowych, by komunikować się po angielsku. Właśnie tyle poznasz w trakcie treningów i to wystarczy Ci w zupełności do zrozumienia aż 82% konwersacji po angielsku i 75% tekstów pisanych w tym języku. Drugi filar to 6 najważniejszych czasów. Zamiast wkuwać wszystkie 12, skupisz się na tych, które przydadzą Ci się najbardziej. 6 angielskich czasów, czyli między innymi Present Simple, Present Continuous, Present Perfect czy Past Simple umożliwią Ci rozmawiać o teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Gramatykę poznasz w bezinwazyjny sposób, trenując mówienie w przyjemnej formie.

Trzeci filar to 100% mówienia oraz słuchania. Korzystając z Metody Aktywnego Mówienia, nie będziesz używać podręczników, książkowych ćwiczeń i repetytoriów. W czasie trwania treningów skupisz się na słuchaniu i mówieniu, co bezpośrednio wpłynie na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych. Dowiedz się więcej o samej metodzie, odwiedzając stronę:

I wreszcie trzecia zasada, czyli 100% mówienia i słuchania. Bez podręczników, rozbudowanych ćwiczeń gramatycznych i listy słówek do wkuwania. Przez cały czas trwania kursu będziesz ćwiczyć mówienie i słuchanie, co szybko przełoży się na sukces. Więcej informacji na temat kursu i możliwości zapisania się znajdziesz na stronie: https://szybkanauka.pro/.

Dlaczego nauka w szkole i z podręczników jest często nieefektywna?

Nauka języka w szkole bywa nieefektywna przez to, że zazwyczaj skupia się głównie na teorii. Zamiast szlifować wymowę, konwersacje i słuchanie, godzinami trenujesz czytanie i rozwiązywanie ćwiczeń. To sprawia, że język angielski poznajesz od strony teoretycznej, ale często nie potrafisz wykorzystać go w codziennych sytuacjach.

Drugim istotnym czynnikiem decydującym o nieefektywności nauki w szkole jest stres. Nie każdy został stworzony do rywalizacji i porównywania swych osiągnięć z innymi. Dlatego egzaminy, zaliczenia czy nawet zwykłe sprawdziany bywają na tyle stresujące, że odbierają radość z nauki. Demotywacja nie pozwala natomiast czynić postępów.

Do kogo skierowany jest kurs metodą angielskiego metodą Aktywnego Szkolenia?

Kurs z wykorzystaniem Metody Aktywnego Mówienia skierowany jest do osób, które mają za sobą wiele prób nauki, a wciąż nie są zadowolone z efektów. Równie dobrze mogą wziąć w nim udział osoby początkujące, które po raz pierwszy będą miały kontakt z językiem angielskim i chcą zacząć z wykorzystaniem efektywnej metody. Metoda Aktywnego Mówienia jest również odpowiednia dla zniechęconych, którzy nie wierzą we własne możliwości oraz to, że kiedykolwiek mogą nauczyć się języka angielskiego.

Poza wcześniejszymi doświadczeniami z nauką Metoda Aktywnego Mówienia skierowana jest również do osób, które chciałyby stosunkowo szybko zobaczyć efekty swojej pracy. Wybierasz się na wakacje i chcesz poznać przydatne zwroty? A może od znajomości języka angielskiego zależą Twoje zarobki lub otrzymanie nowej pracy? Jeśli chcesz nauczyć się rozmawiać w języku angielskim i rozumieć innych, a przy tym nie trafiają do Ciebie konwencjonalne metody, to ten trening został stworzony właśnie dla Ciebie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź