Start Hot Dachowanie auta w Nadziejowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Dachowanie auta w Nadziejowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

przez Nysa Hot

21 kwietnia chwilę przed godz. 22.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Nadziejowie. Na miejscu pojawili się nie tylko strażacy z naszego regionu, ale także z Czech.

– Otrzymaliśmy również automatyczne zgłoszenie z systemu eCall znajdującego się w samochodzie. W wyniku wypadku system alarmowy powiadomił wszystkie najbliższe służby ratunkowe. Okazało się, że zawiadomione zostały również służby z Czech, które przybyły na miejsce zdarzenia. Ich pomoc nie była jednak konieczna, gdyż na miejscu było 5 zastępów straży pożarnej z naszego regionu – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie. 

W wyniku dachowania ranna została jedna osoba. Została przetransportowana do nyskiego szpitala. Służby na miejscu wypadku pracowały do 23.10.

Dodajmy, że wspomniany system eCall to europejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych. Urządzenia eCall są obowiązkowo montowane we wszystkich nowych samochodach osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony, które uzyskały homologację po 31 marca 2018 roku.

Foto ilustracyjne/archiwum

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź