Start Aktualności Dalekowzroczność – powszechna wada wzroku

Dalekowzroczność – powszechna wada wzroku

przez Nysa Hot

Dalekowzroczność jest jednym z tych problemów ze wzrokiem, który dotyka nasze społeczeństwo najczęściej.

To drugie najczęściej występujące zaburzenie widzenia, zaraz po krótkowzroczności. Na szczęście dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawdę wiele zdziałać na polu leczenia dalekowzroczności i pomóc osobom nią dotkniętym w znacznie wygodniejszym i bardziej komfortowym życiu. Okulary, soczewki kontaktowe, a nawet bardzo skuteczne i bezpieczne operacje laserowe – to niektóre z rozwiązań, które dzisiejsza medycyna proponuje pacjentom dotkniętymi tymi problemami.

Dalekowzroczność – powszechny problem

Dalekowzroczność jest jedną z najpowszechniejszych wad wzroku. To druga najczęściej występująca wada zaraz po krótkowzroczności. Co ciekawe również liczba osób dotkniętych tym problemem może być znacznie większa, aniżeli wskazują na to statystyki. W rzeczywistości bowiem w przypadku niewielkiej dalekowzroczności nasz organizm może skompensować problem widzenia poprzez akomodację oka. W efekcie tego sporo osób z lekkim nasileniem tejże wady w rzeczywistości może jej w ogóle nie odczuwać przez bardzo długi czas.

Co jest przyczyną dalekowzroczności i jak widzi dalekowidz?

Niewłaściwa budowa oka, a nawet urazy mechaniczne mogą być przyczyną występowania dalekowzroczności. Dalekowzroczność występuje zarówno u dzieci, jak również u osób dorosłych i starszych. Pewne podobne objawy daje prezbiopia czyli starczowzroczność. Czasami zatem może dojść do pomylenia tychże wad. Dalekowidz przede wszystkim ma problem z ostrym widzeniem obiektów znajdujących się blisko. Charakterystycznym zachowaniem dla osoby z tą wadą wzroku może być zatem odsuwanie przedmiotów od siebie, by móc lepiej je widzieć. Tego rodzaju wada wzroku bardzo często wpływa negatywnie na wiele aspektów życia. Dlatego właśnie tak ważne jest regularny kontrolowane nie naszego wzroku u lekarza specjalisty.

Soczewki, okulary, operacja – co wybrać?

Dalekowzroczność można korygować i leczyć dziś dość skutecznie. Na stronie Mojepierwszesoczewki.pl znajdziemy specjalistę, a także zamówimy nasze pierwsze soczewki kontaktowe. Te bywają bardzo chętnie wybierane przez osoby dotknięte tą wadą wzroku. Niemniej również istnieje całkiem spore grono osób, które ponad soczewki przedkładają klasyczne okulary. Dodatkowo również nie sposób nie wspomnieć chociażby o możliwości trwałej korekcji wzroku poprzez operację laserowe. LASIK czy też PRK, mogą być sposobem na odzyskanie wzroku w sposób znacznie trwalszy przy relatywnie niskim ryzyku.

artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź