Start Aktualności Daniel Palimąka oddaje swoje wynagrodzenie dla nyskiego szpitala

Daniel Palimąka oddaje swoje wynagrodzenie dla nyskiego szpitala

przez Nysa Hot
W specjalnych warunkach odbyły się dzisiejsze obrady Rady Powiatu. Radni przygotowali na sesję różnego rodzaju wnioski. Zapowiadane prośby do starosty o zmiany w budżecie złożył także Daniel Palimąka.
 
Prawie trzy godziny trwała dzisiejsza sesja Rady Powiatu w Hali Nysa. Było burzliwie i nie brakowało wniosków oraz interpelacji polityków. Z zaskakującą deklaracją wystąpił radny Daniel Palimąka z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. 
 
[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”radny Rady Powiatu, Daniel Palimąka”]Proszę o potrącenie z przysługującej mi diety radnego kwoty stanowiącej – i procent wpisałem – całości łącznej diety przez okres marzec, kwiecień, maj 2020 z przeznaczeniem na wsparcie oddziału zakaźnego szpitala – Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. [/quote]
 
Podczas obrad polityk złożył także wnioski dotyczące wyliczenia prognozy nadgodzin i kosztów pracy pracowników placówek medycznych, a także zabezpieczenia pieniędzy na ich wypłaty. Dodatkowo radny Daniel Palimąka wnioskował o ujęcie 50 tysięcy złotych na materiały ochrony osobistej dla policjantów oraz przygotowanie noclegów dla personelu medycznego, który miał kontakt z osobami zakażonymi. To jednak nie koniec, ponieważ samorządowiec poprosił także o zakup 3 kamer termowizyjnych.
 
Radni klubu PO oraz klubu PSL zwrócili się również do starosty o zablokowanie wydatków na promocję powiatu oraz remonty bieżące i przekazanie funduszy na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali w Powiecie. Wspólny apel dotyczy także przygotowania pakietu wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź