Start Aktualności Dawna rzeźnia kupiona! Nowy inwestor ma ambitne plany!

Dawna rzeźnia kupiona! Nowy inwestor ma ambitne plany!

przez Nysa Hot

Stare, wydawało się, zapomniane budynki już wkrótce mają zyskać drugie życie. Dawna słodownia na Słowiańskiej zamieni się w nowoczesny blok mieszkalny. Swoje oblicze zmieni też budynek dawnej rzeźni. Pojawił się inwestor, który ma poważne plany wobec tego miejsca.

Obok starego wysłużonego dworca, obiekt dawnej rzeźni to kolejny architektoniczny potworek, psujący wygląd centrum miasta. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Remont dworca ruszy w tym roku, a budynek dawnej rzeźni także ma zyskać zupełnie nowe oblicze.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Dodajmy, że cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Rozmawialiśmy z przedsiębiorcą, który kupił dawną rzeźnię. Jako, że sprawy biznesowe „lubią ciszę”, poprosił nas by na razie nie informować o nazwie firmy ani konkretnych koncepcjach dotyczących tego miejsca. Zapewniamy jednak, że plany inwestora są ambitne. Na pewno o sprawie szerzej napiszemy na naszym portalu już niedługo.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź