Start Hot Dawna rzeźnia zmieni się nie do poznania!

Dawna rzeźnia zmieni się nie do poznania!

przez Nysa Hot

W ubiegłym roku jako pierwsi informowaliśmy o kupnie dawnej rzeźni przez nowego inwestora. Niszczejący i szpecący centrum miasta obiekt trafił w posiadanie firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Budynek ma zupełnie zmienić swoje oblicze. Obecnie trwają uzgodnienia z konserwatorem zabytków.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie ma tam powstać restauracja z domowym jedzeniem, a także hotel. Plany jak zawsze zweryfikuje rzeczywistość. Za kilka miesięcy inwestor ma oficjalnie je ogłosić.  Przypomnijmy, ze Adamietz przejął także Książęcy Browar Nysa. Według wcześniejszych informacji, produkcja piwa miała zostać przeniesiona do dawnej rzeźni.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź