Start Aktualności Debiutancka płyta absolwentów Wydział Jazzu PWSZ w Nysie

Debiutancka płyta absolwentów Wydział Jazzu PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Paweł Lisiecki Quartet – „Bound To Happen” to debiut gitarzysty i kompozytora Pawła Lisieckiego (absolwent Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie), który wraz ze swoim kwartetem stworzył świeży i nowoczesny album, inspirowany młodą falą artystów jazzowych i nu-jazzowych.

Na płycie „Bound To Happen” znajdują się autorskie kompozycje muzyków. Skład zespołu Paweł Lisiecki Quartet uzupełniają: saksofonista Łukasz Zgoda (absolwent Wydziału Jazzu), basista Rafał Krzywosz i perkusista Dawid Pawlukanis.

Paweł Lisiecki absolwentem kierunku jazz i muzyka estradowa z lat 2010-2013 w klasie gitary u prof. Marka Dykty. Paweł Lisiecki Quartet to młode pokolenie muzyków związanych z wrocławskim środowiskiem jazzowym. Działają na scenie od 2020 roku. Pytani o inspiracje powołują się na takich artystów, jak: Gilad Hekselman, Christian Scott, GoGo Penguin czy Jonathan Kreisberg.

Link do smartlinka albumu, w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/PawelLisieckiBound 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź