Start Aktualności DEKADA przekazała środki dla nyskiego szpitala

DEKADA przekazała środki dla nyskiego szpitala

przez Nysa Hot

Do zaplanowanego otwarcia galerii DEKADA pozostało kilkanaście dni. Miało być hucznie i z licznymi atrakcjami, ale pandemia niestety pokrzyżowała plany w tym zakresie. Część środków, które miały sfinansować imprezę, trafi teraz do nyskiego szpitala. W sumie będzie to 11 tysięcy złotych.

– Zrezygnowaliśmy z hucznego otwarcia. Część funduszy, które miałem na to zaplanowane, przeznaczyłem na wsparcie szpitala w Nysie. – powiedział w wywiadzie dla Radio Nysa Maciej Kwit, dyrektor galerii Dekada w Nysie. – Zakupiliśmy pościel do nowo otwartego oddziału dla pacjentów z Covid 19. W ten sposób chcemy wesprzeć lokalną społeczność.

Jeżeli nie będzie nowych rządowych obostrzeń, galeria zostanie otwarta 1 grudnia. Przypomnijmy, że na dwóch kondygnacjach obejmujących łącznie ok. 20 tys. mkw. powierzchni swoją działalność będą prowadzić różnorodne marki.

Wśród nich m.in. Top Secret, Apart, Ryłko, Reserved, Sinsay, Cropp, Diverse, House, Vistula i Wólczanka, Kubenz, Big Star, CCC, Quiosque, 4F, Martes Sport, 50style, Smyk, Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Swiss, Yes, Briju, Pepco i KiK. Przestrzeń centrum wypełnią także lokale gastronomiczne, w tym miejscowy burger bar Pan Buła. Część handlową dopełni strefa usługowa, w której znajdą się salony sieci komórkowych T-Mobile i Play. Na terenie galerii przewidziano miejsce na łącznie 80 lokali handlowo-usługowych, restauracji czy kawiarni oraz strefę rekreacyjno-rozrywkową z multipleksem kinowym.

Dużym udogodnieniem dla osób odwiedzających centrum, zwłaszcza tych robiących w nim duże, codzienne zakupy, m.in. w nowym sklepie Carrefour, będzie podziemny parking na ponad 440 samochodów.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź