Start Inwestycje Dekada stawia na lokalne przedsiębiorstwa

Dekada stawia na lokalne przedsiębiorstwa

przez Nysa Hot

Doskonale znają lokalny rynek, mają grono stałych, zadowolonych klientów i nie boją się nowych wyzwań. Mowa o regionalnych przedsiębiorcach, którzy coraz chętniej decydują się na współpracę z nowo powstającą galerią Dekada w Nysie. Inwestor jest otwarty na dalszy rozwój lokalnej oferty i zachęca przedsiębiorców do wynajmu lokali.  

Duża galeria handlowa zlokalizowana w sercu miasta to atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Tego typu obiekty przyciągają do śródmieścia nowych klientów, wzmacniają i ożywiają lokalną przedsiębiorczość, a ta zyskuje wymierną korzyść – rosnące obroty i możliwość dalszego rozwoju. W ofercie handlowej nowo powstającej galerii Dekada w Nysie, obok marek rozpoznawalnych w całej Polsce, wśród 80 lokali handlowo-usługowych pojawią się również lokalne sklepy. – Lokalni przedsiębiorcy to dla nas ważni partnerzy, dlatego cieszy nas, że widzą oni możliwości rozwoju w naszej inwestycji. To nie pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się na tego typu współpracę i do tej pory otrzymujemy bardzo pozytywne sygnały ze strony firm lokalnych funkcjonujących w Dekadach w całej Polsce. Są zadowoleni z doboru punktu odpowiedniego do specyfiki ich branży i warunków współpracy, a w efekcie z obrotów w działających już obiektach. Planując ofertę handlową Dekady Nysa mieliśmy na względzie przede wszystkim oczekiwania okolicznych mieszkańców. Uwzględniliśmy ogólnopolskie marki, ale również miejscowe sklepy i punkty usługowe, które wzbogacają i uatrakcyjniają ofertę centrów handlowych i są dobrze znane lokalnej społeczności. Wiele nyskich firm z powodzeniem funkcjonuje na rynku już kilka lub kilkanaście lat, co świadczy o tym, że posiadają ofertę skrojoną na miarę rodzimego rynku – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Tak jest w przypadku Nysa Tour – lokalnego biura podróży, które funkcjonuje od 1989 roku, a już niebawem otworzy swój punkt w Dekadzie Nysa. – W tym roku Nysa Tour obchodzi 30-lecie swojej działalności. To wyjątkowy jubileusz, który zmotywował nas do zmian – zdecydowaliśmy się na to, aby być jeszcze bliżej miejscowej społeczności. Lokal w sercu miasta, w galerii z atrakcyjną ofertą na miarę potrzeb mieszkańców Nysy to miejsce idealne do dalszego rozwoju. Stworzymy dodatkowe miejsca pracy i mamy nadzieję, że zgromadzimy grono zadowolonych klientów. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie nyskiej Dekady – komentuje Urszula Przybyszewska, właścicielka biura podróży Nysa Tour.

Kolejny przedsiębiorca, który zdecydował się na wynajęcie powierzchni w nyskiej Dekadzie to Piekarnia Machela z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym nieopodal Kłodzka. PPC Machela od 18 lat słynie z produkcji razowego żytniego pieczywa z funkcjonalnymi dodatkami.

Decyzja o otwarciu Piekarni Machela w Dekadzie Nysa jest efektem naszego intensywnego rozwoju. Wierzymy, że nowo powstająca galeria będzie ważnym punktem na mapie handlowej regionu, a tym samym przyciągnie do nas szerokie grono klientów – komentuje Maciej Machela, Członek zarządu PPC Machela Sp. z o.o.

W Dekadzie Nysa pojawi się również OPTYK-AN – dwupokoleniowa firma rodzinna, która działa na terenie Opolszczyzny blisko 30 lat. Salon z gabinetem widzenia oferuje pełen zakres usług optycznych i optometrycznych, łącznie z badaniem wzroku.

Otwarcie nowego salonu w galerii Dekada pozwoli na dalszy rozwój firmy. Chcemy być przykładem na to, że możliwe jest konkurowanie lokalnych przedsiębiorców z dużymi korporacjami. OPTYK-AN stawia na zaspokajanie indywidualnych potrzeb klienta i to będzie zawsze nas wyróżniaćAnna Sawicka-Sroka, optyk-optometrysta, właściciel zakładu OPTYK-AN.

W ofercie Dekady Nysa znajdą się również znane i popularne marki, których obecność wpłynie na zwiększenie odwiedzalności centrum miasta i tym samym ruch w lokalnych punktach handlowo-usługowych.  Wśród grona Najemców obiektu dużą grupę stanowić będą sklepy modowe, m.in. Reserved, House, Cropp, Sinsay, CCC, Quiosque, Big Star, Diverse, Vistula i Wólczanka, Swiss, Yes i Briju. Segment sklepów sportowych stworzą 4F, Martes Sport i 50 style. W obiekcie pojawią się także salony Empik, RTV Euro AGD, Vision Express, Orange, drogeria Rossmann, oraz ulubione sieci dyskontowe Polaków, czyli Pepco i KiK. Oferta galerii zostanie uzupełniona bogatą strefą rozrywki i rekreacji, w tym największym kinem w mieście i licznymi lokalami gastronomicznymi, m.in. Grycan czy So Coffee. Za wynajem galerii odpowiada firma BOIG Property Consulting.

– Projekt galerii Dekada w Nysie od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Najemców na rynku. Wiele znanych i popularnych marek podjęło decyzję o uruchomieniu swoich salonów w naszym obiekcie – jesteśmy przekonani, że przyciągną do Nysy wielu klientów z regionu. Ofertę obiektu współtworzyć będą również lokalne firmy, dla których decyzja o podjęciu współpracy z galerią Dekada stanowi naturalną ścieżkę rozwoju – mówi Paweł Bartosiak, Senior Leasing Consultant, BOIG.

Otwarcie Dekady Nysa planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź