Start Aktualności Dezpower „zalewa” rynek

Dezpower „zalewa” rynek

przez Nysa Hot

Spółka Bioagra w obliczu kryzysu obiecała pomoc samorządowi i społeczności lokalnej. Sprawdzamy, kto otrzymał niezbędne środki.

Od wczoraj pracownicy spółki dostarczają duże ilości płynu do dezynfekcji, w jak na razie nierównej walce z niewidocznym wrogiem. Do ochrony przed koronawirusem przekazano 7000 litrów środka DEZPOWER. Wczoraj informowaliśmy o dostawie dla szpitala i rozpoczętej sprzedaży dla mieszkańców po niskich cenach. Dziś Bioagra wspomogła spółkę wodociągową AKWA. 

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”mówi Prezes spółki, Edyta Peikert”]Otrzymaliśmy 200 litrów płynu do dezynfekcji w trosce o naszych pracowników i mieszkańców poprzez zapewnienie im ciągłości dostawy wody i oczyszczania ścieków.[/quote]

Środki uzupełniły również zapasy m.in. nyskiego magistratu i Starostwa Powiatowego w Nysie. Trafią również do przychodni lekarskich. Od wczoraj spore kolejki tworzą się przed zakładem, gdzie Dezpower trafia do sprzedaży detalicznej. Dzięki tej akcji wiele osób mogło zakupić trudno dostępne na rynku środki do dezynfekcji. To decyzja dyrektora Zakładu Produkcji Etanolu, Arkadiusza Komorowskiego. Jego zaangażowanie w życie lokalnej społeczności zaowocowało w tym roku nominacją do nagrody Trytona Nyskiego. Zakład zyskał również nagrodę Pracodawcy Roku Powiatu Nyskiego.

Środek ma uniwersalne zastosowanie i w odróżnieniu od wielu innych na rynku posiada delikatny zapach. To efekt zastosowanej mieszanki, która wykorzystywana jest do zanieczyszczania czystego etanolu, aby nie nadawał się do spożycia. W zakładzie w Goświnowicach odbywa się produkcja etanolu, jego obróbka, rozlewanie i etykietowanie w innych firmach spółki.

fot. Bioagra

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź