Start Aktualności Dla kogo darmowe winiety? Szykują się zmiany w SPP

Dla kogo darmowe winiety? Szykują się zmiany w SPP

przez Nysa Hot

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Nysie radni pochylą się m.in. nad kolejnymi zmianami w uchwale dotyczącej Strefy Płatnego Parkowania w Nysie. Wprowadzenie darmowych winiet dla pielęgniarek środowiskowych zdaje się być tylko formalnością.

Będą zmiany po spotkaniu z pielęgniarkami

Temat był poruszany podczas uchwalania obowiązujących od niedawna przepisów po zmianie operatora strefy. Po refleksji, radni zagłosują nad wprowadzeniem kolejnych zmian do regulaminu, co może otworzyć furtkę do zgłaszania kolejnych „uprawnionych” zawodów.  Zdaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej zaproponowane zmiany nie wpłyną negatywnie na rotacyjność miejsc parkingowych w śródmieściu.

mówi Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 23 lutego. Tematem nr 1 będzie zdecydowanie uchwała dotycząca Nyskiego Bonu Wychowawczego. W naborze na rok 2023 będzie decydować kolejność zgłoszeń. Tu można spekulować, czy przez rozszerzenie grona beneficjentów programu wystarczy środków dla wszystkich rodzin z dziećmi, które do tej pory miały pierwszeństwo przy przyznawaniu tego wymiernego wsparcia z budżetu gminy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź