Start Aktualności Dla kogo Tryton Nyski?

Dla kogo Tryton Nyski?

przez Nysa Hot

22 lutego poznamy odpowiedź na pytanie, kto otrzyma tegorocznego Trytona. Na razie kapituła wybrała piątkę finalistów.

Wśród nominowanych znalazły się osoby reprezentujące bardzo różne środowiska, przez co kapituła pod kierownictwem prof. Moniki Kamińskiej będzie miała nad czym się pochylić. Mariusz Drożdzal od 1993 roku jest dyrygentem Chóru HOSANNA i wykładowcą PWSZ w Nysie na Wydziale Jazzu. Marta Węgrzyn z wielką pasją zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt, a z jej wiedzy korzystają ośrodki rehabilitacji zwierząt z całej Polski. Kolejna nominowana osoba to Teresa Czarnołęska – Dyrektor Zespołu Szkół „Pascal”. Znamy ją również z działalności charytatywnej. To z kolei główne zajęcie Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Mówimy NIEboRAKOWI”. Stowarzyszenie działa z powodzeniem na rzecz pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom.

Wśród finalistów znalazł się również Arkadiusz Komorowski – Dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu w Goświnowicach. Nominację można bardziej rozpatrywać nie za sprawne zarządzenie nowoczesnym zakładem, a za działania na rzecz społeczności lokalnej. Bioagra mocno angażuje się w pomoc sołectwom sąsiadującym z zakładem. Ponadto, pod kierownictwem Komorowskiego firma zmieniła podejście do wielu rzeczy. Na niespotykaną skalę wprowadziła program redukcji wpływu zakładu na otoczenie, na co wydano w ostatnich 2 latach blisko 20 mln złotych.

Gala finałowa Trytona Nyskiego odbędzie się w Nyskim Domu Kultury, a jury werdykt ustali dopiero przed samą galą. Widzowie będą mogli również obejrzeć krótkie prezentacje sylwetek kandydatów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź